Cono Sur A New World
Aby wejść na tę stronę, musisz potwierdzić, że przekroczyłeś wiek uprawniający do picia alkoholu.
31 maj 2018

4 gadżety dla fanów wina

Słoneczne popołudnie w połączeniu z lampką dobrze schłodzonego, aromatycznego wina, pysznym daniem i towarzystwem najbliższych... Czy może być jeszcze lepiej? Oczywiście! Przedstawiamy cztery praktyczne gadżety winiarskie, które dodatkowo umilą Ci degustacje ulubionego napoju.

Szczotka do mycia kieliszków

Prawdziwego miłośnika wina rozpoznasz nie tylko po rozbudowanej kolekcji kieliszków, ale przede wszystkim – po sposobie, w jaki się z nią obchodzi. Mycie kieliszków wymaga pewnej wiedzy i ostrożności. Kruche, delikatne szkło łatwo szczerbi się na krawędziach, a wszelkie próby włożenia go do zmywarki kończą się roztrzaskaniem szkła.

Mycie ręczne wymusza z kolei stałe skupienie i cały szereg przygotowań. Istotne są m.in.: rodzaj myjki (nie może drapać ani zostawiać nitek), wygospodarowanie wolnego miejsca na suszarce (kieliszki suszymy tylko na płaskich powierzchniach) a nawet pozycja kieliszka (zbyt mocny nacisk przy rozkładaniu naczyń może zbić delikatne szkło; odwrócenie do góry dnem niszczy krawędź naczynia).

Jeżeli sięgasz po wino częściej niż dwa razy w roku, zaopatrz się w szczotkę do mycia kieliszków. Podłużna, miękka końcówka delikatnie usunie zacieki, a rączka z gumowym uchwytem nie wyślizgnie się z mokrej dłoni. Po zakończeniu czyszczenia – co zajmie Ci niecałe 15 sekund - wystarczy przepłukać szczotkę pod bieżącą wodą. Bez suszenia, bez tłuczenia!

Karafka do wina

Wyjątkowa okazja wymaga wyjątkowej oprawy, a elegancka karafka znacznie lepiej prezentuje się na stole od tradycyjnej butelki. Miłośnicy klasyki do dziś używają kryształowych, bogato żłobionych karafek; jeśli wolisz nowoczesny design, rozejrzyj się wśród minimalistycznych modeli o zaskakujących kolorach i kształtach.

Dlaczego warto zainwestować w karafkę? To świetnie rozwiązanie dla win własnej produkcji, które – z oczywistych powodów – nie posiadają reprezentatywnej butelki. Naczynie sprawdzi się również podczas blind tastingu, umożliwiając ocenę jakości wina wyłącznie na podstawie barwy, smaku i zapachu.

Zorganizuj ze znajomymi prywatne wine party: podaj wino w karafce, zbierz opinie gości, a następnie zaprezentuj butelkę – z pewnością zaskoczysz niejednego z nich. Ukrycie etykiety pozwala odkryć nowe, nieznane dotąd gatunki, które po ujawnieniu nazwy być może zagoszczą na dłużej w barkach Twoich przyjaciół!

Chiller stick

Wino musi być odpowiednio napowietrzone oraz schłodzone. Zawsze. Uzupełnianie każdej porcji o kostki lodu sprawdza się wyłącznie w przypadku słodkich, owocowych refreshów. Wina o bogatym bukiecie ulegną w ten sposób rozcieńczeniu, tracąc na smaku. Rozwiązaniem pośrednim jest trzymanie wina w coolerze wypełnionym lodem. Butelka będzie jednak przez cały czas śliska i mokra, a wiaderko zajmie dużą powierzchnię stołu.

Jeżeli nie chcesz rezygnować ze smaku schłodzonego wina, a uroczysta kolacja wyklucza obecność stalowego pojemnika, rozważ zakup chillera. Stalowa wkładka do butelki wypełniona jest najczęściej termożelem, który schładza przelewający się przez nią płyn. Eleganckie zwężenie blokuje napływ ciepłego powietrza, a gustowne zamknięcie zabezpieczy szyjkę butelki przed muszkami w trakcie romantycznego pikniku lub wieczoru na tarasie.

Kieliszek bez dna

Kultura winiarska kojarzona jest przede wszystkim z zawodowymi sommelierami, angażującymi wszystkie zmysły w degustację i poświęcającymi co najmniej kilka minut na każdy spożyty kieliszek. Wysoki poziom utrzymuje się również w dziedzinie akcesoriów winiarskich, łączonych m.in. z zestawami szachowymi czy szykownymi zdobieniami. Czasami jednak każdy z nas ma ochotę na odrobinę luzu.

Akcesoria winiarskie wykonane z lekkim przymrużeniem oka wywołają uśmiech u wszystkich obdarowanych, niezależnie od wieku. Każdy miłośnik wina chce mieć przy sobie jak największą porcję napoju, dlatego z pewnością ucieszy go kieliszek o nietypowej pojemności: na rynku znajdziesz modele, mieszczące całą zawartość butelki! Równie efektowne są naczynia w formie standardowych kieliszków połączonych u nasady z szyjką butelki. Obietnica „tylko jednej lampki” od razu wyda się łatwiejsza do spełnienia...

Cono Sur A New World

Social Media

Kontakt

Telefon
+48 33 829-98-40
FAX
+48 33 818-28-96
Mail
recepcja@tim-wina.com.pl
Enjoy Wine Drink Wise
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.