Cono Sur A New World
Aby wejść na tę stronę, musisz potwierdzić, że przekroczyłeś wiek uprawniający do picia alkoholu.
25 wrzesień 2018

Cono Sur na Międzynarodowym Festiwalu Wina w Luboniu

TiM SA – polski dystrybutor Cono Sur – aktywnie promuje kulturę winiarską w naszym kraju, również poprzez organizację festiwali, warsztatów i prelekcji. Tym razem winomaniacy spotkali się 20 września na Międzynarodowym Festiwalu Wina w Luboniu.

Na każdą okazję i każdą kieszeń

Wino zagościło na polskich stołach na dobre. Konsumenci traktują je nie tylko jako ekskluzywny trunek, lecz coraz częściej wybierają je w celu uświetnienia wyjątkowych okazji i celebracji codziennych przyjemności. TiM SA aktywnie uczestniczy w popularyzacji kultury winiarskiej, importując i sprzedając wina z całego świata, w tym wiele doskonałych gatunków w przystępnych cenach.

Ważną częścią działalności TiM SA jest organizacja imprez branżowych, łączących prezentację oferty dystrybutora z szerzeniem wiedzy winiarskiej. Międzynarodowy Festiwal Wina w Luboniu pod Poznaniem spełnił oba założenia w 100%! Tegoroczną edycję poświęcono winom mołdawskim, które dzięki niebanalnej aromatyce i atrakcyjnym cenom cieszą się w Polsce niesłabnącą popularnością.

Wino w teorii i praktyce

Kluczem do poznania wina jest oczywiście degustacja – goście Festiwalu smakowali więc wina z bogatej oferty TiM. Nie zabrakło wśród nich premierowych butelek, prezentowanych jeszcze przed wprowadzeniem na polski rynek.

Wrażenia zmysłowe uzupełniano naukową wiedzą podczas paneli szkoleniowych, prowadzonych przez znanych specjalistów i cenionych sommelierów. Tomasz Kolecki, Mariusz Glenszczyk i goście z Mołdawii zdradzili nam nieco więcej na temat samych win i terroir, w którym powstają.

Między Starym Kontynentem a Nowym Światem

Choć wina mołdawskie grały pierwsze skrzypce, goście Festiwalu mieli okazję spróbować wielu innych win z portfolio TiM SA, wśród nich oczywiście Cono Sur. Zarówno klasyczne propozycje, jak i nowości w ofercie naszej marki na polski rynek cieszyły się wielkim powodzeniem. Specyfikę południowoamerykańskiej sztuki winiarskiej przybliżył także Andrzej Woźnikowski podczas prelekcji „Winiarska Europa vs Nowy Świat”.

Dziękujemy za spotkanie na stoisku Cono Sur i zapraszamy do udziału w kolejnych wydarzeniach!

Cono Sur - Festiwal Wina w Luboniu


Goście Festiwalu Wina w Luboniu

TiM Festiwal Wina 2018 Luboń

Cono Sur A New World

Social Media

Kontakt

Telefon
+48 33 829-98-40
FAX
+48 33 818-28-96
Mail
recepcja@tim-wina.com.pl
Enjoy Wine Drink Wise
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.