Cono Sur A New World
Aby wejść na tę stronę, musisz potwierdzić, że przekroczyłeś wiek uprawniający do picia alkoholu.
25 listopad 2019

Dolina San Antonio - to tu powstaje najlepsze chilijskie Pinot Noir!

Każde wino Cono Sur odzwierciedla charakter swojego terroir i warunki klimatyczne, w jakich dojrzewały owoce przed winifikacją. Szczególnie „wymowne” pod tym względem jest Pinot Noir. Poznaj bliżej 2 przedstawicieli tej wykwintnej odmiany z doliny San Antonio!

Historia wina w butelce

Diabeł tkwi w szczegółach; przysłowie to nabiera wyjątkowej mocy, gdy mowa o winie, a zwłaszcza o Pinot Noir – żaden z czynników wpływających na dojrzewanie tych kapryśnych, delikatnych gron nie pozostaje bez echa podczas degustacji wina. Doskonałym potwierdzeniem są tu pinoty z doliny San Antonio: wytwarzane w swoim bezpośrednim sąsiedztwie, dzielą pewne wspólne cechy, lecz w ostatecznym odbiorze wyraźnie się różnią.

Cono Sur Single Vineyard Pinot Noir

To szczytowe osiągnięcie Cono Sur i kamień milowy rynku winiarskiego w Chile. Grona wykorzystywane do jego produkcji rosną nie tylko w tej samej dolinie, ale i w tej samej winnicy na terenie posiadłości Campo Lindo, znanej pod nazwą Viento Mar (tłum. Morska Bryza).
Viento Mar – najwyższy punkt doliny San Antonio – leży zaledwie 15 km na zachód od Oceanu Spokojnego, a wpływy pacyficznego wiatru mają ogromne znaczenie dla procesu dojrzewania gron. Czerwone, gliniaste gleby, suchy okres wiosenny i duże nasłonecznienie pozwalają na uzyskanie owoców o intensywnym kolorze, wyrazistym aromacie i wyjątkowej koncentracji.


Owoce te są surowcem znakomitego Cono Sur Single Vineyard Pinot Noir – rubinowoczerwonego wina z wyczuwalnymi nutami malin, śliwek i czerwonych jagód, o doskonale wyważonej kwasowości, pełnego gładkich tanin. Koniecznie wypróbuj je w towarzystwie dojrzałych serów, potraw z drobiu lub steka o Twoim ulubionym stopniu wysmażenia.


Reserva Especial Valley Collection Pinot Noir


Seria win Cono Sur Reserva Especial VC składa hołd różnorodności warunków naturalnych Chile – kraju otoczonego z 4 stron przez masyw Andów, Ocean Spokojny, pustynię Atacama i antarktyczne lodowce. Każde wino wchodzące w skład kolekcji pochodzi z innego regionu: przykładowo, Reserva Especial VC Merlot wytwarzane jest w dolinie Colchagua, zaś Cabernet Sauvignon – w sąsiedztwie góry Aconcagua. „Domem” Reserva Especial Pinot Noir jest omawiana dolina San Antonio.
Rubinowy odcień wina w kieliszku wskazuje na jego przynależność do odmiany Pinot Noir. Także podczas degustacji wyczuwamy charakterystyczne dla niej miękkie taniny, intensywność aromatu i świeże nuty czerwonych owoców. Tym, co przesądza o wyjątkowości Reserva Especial VC Pinot Noir, są natomiast aromaty kawy i kakao, które harmonijnie równoważą owocową kwasowość. Wino o długim, przyjemnym zakończeniu znakomicie komponuje się z białym mięsem, warzywami i łagodnymi serami.

Cono Sur A New World

Social Media

Kontakt

Telefon
+48 33 829-98-40
FAX
+48 33 818-28-96
Mail
recepcja@tim-wina.com.pl
Enjoy Wine Drink Wise
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.