Cono Sur A New World
Aby wejść na tę stronę, musisz potwierdzić, że przekroczyłeś wiek uprawniający do picia alkoholu.
10 lipiec 2019

Bicicleta Pinot Noir - wino, którego musisz spróbować!

Wino Bicicleta Pinot Noir przebojem zdobywa światowe rynki; doceniają je zarówno profesjonalni krytycy, jak i klienci. Zastanawiasz się, co przesądza o jego sukcesie? Uchylamy rąbka tajemnicy!

Z Nowego Świata na Stary Kontynent

Termin „Nowy Świat” w kontekście branży winiarskiej obejmuje Stany Zjednoczone, Chile, Argentynę, Australię, Nową Zelandię i RPA. Wymienione kraje, tak przecież odległe od siebie – zarówno geograficznie, jak i kulturowo – mają jednak wspólny mianownik w postaci podobnych warunków klimatycznych, które umożliwiają uprawę tych samych szczepów winorośli. W gronie tym znajduje się Pinot Noir, który według danych chilijskiego Ministerstwa Rolnictwa należy do 12 najpopularniejszych odmian uprawianych na terenie kraju.

Cono Sur coraz mocniej rozpycha się łokciami w międzynarodowej winosferze, a chilijski przemysł winiarski wkracza dzięki niemu w swoją złotą erę. Dość wspomnieć, że na tak wielkim i wymagającym rynku, jak Wielka Brytania, najlepiej sprzedającym się winem Pinot Noir jest „nasza” Bicicleta!

Bicicleta Pinot Noir – smak i aromat

Charakterystyczna butelka z wytłoczonym na szkle rowerem skrywa wino o żywym, rubinowym odcieniu, nasycone aromatami wiśni, malin, śliwek i truskawek. Kropkę nad „i” tego apetycznego koktajlu stawia delikatnie wyczuwalny aromat dębiny – materiału beczek, w których leżakuje chilijski Pinot. W ustach dominują słodkie nuty owoców i gładkie taniny, które budują przyjemną teksturę wina.

Kwasowość, słodycz i poziom alkoholu układają się tu w niezwykle harmonijną kompozycję o walorach trudnych do osiągnięcia przez wina z innych krajów. Kluczem do sukcesu są tu warunki, w jakich dojrzewają grona. Obfite nasłonecznienie, gorące dni, zimne noce i topniejący śnieg nawadniający glebę, a także zrównoważony system upraw – wszystko to składa się na unikalny terroir „ojczyzny” Bicicleta Pinot Noir.

Z czym podać Bicicleta Pinot Noir?

Wino smakuje najlepiej w towarzystwie delikatnych potraw: białego mięsa, ryb, miękkich serów. Optymalna temperatura serwowania wynosi 14° C. Podczas deseru najlepiej uraczyć się lampką Bicicleta Pinot Noir Rose z doliny Bio-Bio. Jaskraworóżowy trunek z delikatną niebieską poświatą odświeża kubki smakowe, a jego wiśniowe nuty znakomicie uzupełniają klasyczne smaki czekolady, migdałów, wanilii czy bitej śmietany.


Cono Sur A New World

Social Media

Kontakt

Telefon
+48 33 829-98-40
FAX
+48 33 818-28-96
Mail
recepcja@tim-wina.com.pl
Enjoy Wine Drink Wise
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.