Cono Sur A New World
Aby wejść na tę stronę, musisz potwierdzić, że przekroczyłeś wiek uprawniający do picia alkoholu.
10 marzec 2021

Dolina Colchagua - serce produkcji win Cono Sur

Dolina Colchagua to jeden z najważniejszych punktów na winiarskiej mapie Chile. Sprawdź, co miłośnicy wina zawdzięczają temu niezwykłemu miejscu!

ntral Valley of Chile – ośrodek produkcji wina

El Valle Central (Central Valley of Chile) – obszar, do którego należy dolina Colchagua – rozciąga się między regionem Valparaiso a regionem Bio Bio. Jego warunki naturalne – przyjemnie umiarkowane temperatury, żyzne i obficie nawadniane gleby – czynią go idealnym miejscem do życia ludzi (El Valle Central ma najwyższą gęstość zaludnienia w kraju), zwierząt i roślin, w tym winorośli.

Cały obszar dzieli się na 4 mniejsze strefy:

  • Dolina Maipo
  • Dolina Rapel
  • Dolina Curicó
  • Dolina Maule

W skład doliny Rapel wchodzą 2 mniejsze doliny: Cachapoal i omawiana w niniejszym tekście Colchagua. W porównaniu do swojej "sąsiadki" ma większą powierzchnię i wyższą bioróżnorodność, dzięki czemu na jej terenie świetnie przyjmują się różne, nieraz bardzo odmienne od siebie gatunki winorośli.Dolina Colchagua – charakterystyka terenu

Jak sama nazwa wskazuje, dolina Colchagua to równinny teren otoczony górami i wzgórzami. Ziemia nawadniana jest ze strumieni spływających ze zboczy Andów. Sąsiadujące ze sobą prowincje Colchagua i Cardenal Caro są apelacjami dla produkowanych na jej terenie win. Status ten został uregulowany w 2017 r. przez chilijskie Ministerstwo Rolnictwa.

Wino z doliny Colchagua

Przejdźmy jednak do tego, co interesuje nas najbardziej, czyli wina. Klimat, nasłonecznienie i składniki odżywcze zawarte w glebach doliny Colchagua sprzyjają szczególnie uprawie gron na czerwone wina o pełnej, złożonej teksturze.Największe obszary zajmuje uprawa następujących odmian:

  • Cabernet Sauvignon
  • Syrah
  • Carmenere
  • Merlot

Plantacje rozciągają się nie tylko w samej dolinie, ale i na zboczach okalających ją wzgórz. Klimat zachodniej prowincji Cardenal Caro jest ponadto warunkowany bliskością morza – w efekcie jest tam chłodniej, a więc korzystniej dla odmian win białych. W tamtejszych winnicach dojrzewają grona Chardonnay, Sauvignon Blanc, ale i delikatne Pinot Noir.

Niezależnie od odmiany, wina Cono Sur z doliny Colchagua słyną ze swojej jakości i wielowymiarowej tekstury. Różnorodność produkowanych tam gatunków daje Ci wyjątkową okazję, by znacznie poszerzyć horyzonty w kwestii winiarskiego ducha Nowego Świata!

Cono Sur A New World

Social Media

Kontakt

Telefon
+48 33 829-98-40
FAX
+48 33 818-28-96
Mail
recepcja@tim-wina.com.pl
Enjoy Wine Drink Wise
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.